Migracja Simatic S5

Siemens ostatecznie zakończyć wsparcie Simatic S5 w 2015 roku, co spowodowało, że sprzęt tej klasy będzie coraz trudniej dostępny nawet na rynku wtórnym. Jest też coraz mniej organizacji, które są w stanie podjąć się serwisu tych urządzeń.

Po wielu zakończonych uaktualnieniach systemu Simatic S5 do innych PLC, SIPI Automatyka przygotowała metodykę optymalnej implementacji takich projektów migracji. Bez znaczenia, czy jest to system jednostkowy (np. CPU 945, S5-115U), rozproszony, działający z układami HMI. SCADA, wielosieciowymi, my posiadamy wysokie umiejętności i doświadczenie w przeprowadzeniu takiej migracji.

Co czyni SIPI Automatyka specjalistami w migracji sterowników S5?

Poświęcamy czas na zapoznanie się z potrzebami i priorytetami klienta, dlatego możemy zaprezentować różne strategie migracji i wybrać najbardziej odpowiednie dla jego biznesu. Migracja S5 do innego sterownika jest zadaniem bardziej skomplikowanym niż tylko czysta konwersja kodu programu:

  • czy istniejący program okazał się odporny na wszystkie zdarzenia?, czy powinien być trochę zmieniony? czy kompletnie przemyślany i przeprogramowany?
  • jakie ograniczenia są przy ustaleniu kroków modernizacji, wymagania produkcyjne?
  • czy istnieją standardy zakładu w obszarze programu, użytego sprzętu, bezpieczeństwa?
  • czy istnieje potrzeba przygotowania/przeszkolenia utrzymania ruchu w obsłudze nowej platformy?
  • dostarczenie licencjonowanego oprogramowania umożliwiającego dalszy rozwój systemu,
  • dostarczenie zdalnego dostępu do systemu,
  • dodatkowe elementy oprogramowania, które zwiększą użyteczność platformy.

Najlepsze strategie migracji systemów

Nasza firma z siedzibą w Oleśnicy niedaleko Wrocławia realizuje mieszankę kilku strategii migracji systemu do nowszego sterowania zaczynając od:

  • nieodwracalna zmiana systemu podczas zatrzymania – podejście wymaga znacznego przygotowania przed operacją,

kończąc na:

  • odwracalne migracje – oparte na równoległej pracy dwóch systemów, dodatkowym chwilowym okablowaniem systemu, migracja się kończy, gdy jest pewność, że wszystko działa zgodnie z założeniami.

 

Typ migracji dostosujemy do wymagań procesu i klienta.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty nie tylko z Wrocławia, ale także z całej Polski.