Oprogramowanie FactoryTalk View

Oprogramowanie FactoryTalk View

FactoryTalk View stanowi zestaw usług, które wykorzystywane są w koncepcji Integrated Architecture. Stanowią wizualizacyjne oprogramowanie HMI, które przeznaczone jest do zakładowych i maszynowych paneli operatorskich. Pozwalają one na znaczne uproszczenie wymiany oraz korzystanie z danych.

Oprogramowanie FactoryTalk View Site Edition oraz FactoryTalk View Machine Edition stanowią część skalowalnego systemu wizualizacji, a zarazem ujednoliconego pakietu rozwiązań w zakresie monitorowania, które opierają się na jednej uniwersalnej technologii. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie wydajności, poprawa jakości oraz obniżenie kosztów pracy.

FactoryTalk View Machine Edition wraz z interfejsem operatora PanelView Plus pozwala na tworzenie modułu programowego FactoryTalk View na poziomie jednej maszyny bądź małych procesów.

FactoryTalk View Site Edition to z kolei pakiet oprogramowania nadzoru HMI dla przedsiębiorstw. Jest to system skalowalny, który można upraszczać bądź rozbudowywać w zależności od indywidualnych potrzeb.  Może on występować w formie rozproszonej bądź jednostanowiskowej.

Oprogramowania te obsługują systemy operacyjne  Windows XP Service Pack 3, Windows Vista Business Edition oraz Windows Server 2008.

Najnowsza i zaktualizowana wersja FactoryTalk View (FactoryTalk View Machine Edition i FactoryTalk View Site Edition) wraz z aplikacją FactoryTalk ViewPoint umożliwiają w znacznie prostszy i zdalny sposób monitorować procesy produkcyjne poprzez przeglądarkę internetową. Kilka udoskonaleń, które znalazły się w zaktualizowanych wersjach oprogramowania przyczyniły się do znacznego zredukowania czasu implementacji rozwiązań wizualizacyjnych.