Unity Pro Schneider Electric

Unity Pro – Oprogramowanie do PLC

40 lat temu firma Schneider Electric wprowadziła pierwszy sterownik PLC – Modicon. Od tego czasu nieustannie wprowadzane są innowacje, by móc spełnić coraz to wyższe wymagania klientów.

Sterowniki bardziej zaawansowane można programować za pomocą zintegrowanego środowiska programistycznego Unity Pro. Służy on do programowania oraz debugowania eksploatacji. Oprogramowanie to będzie kompatybilne z rodziną Modicon Premium, Atrium i Quantum sterowników PLC.

Unity Pro został stworzony z myślą o zwiększeniu produktywności projektowania oraz prostoty naprawy. Jest to możliwe dzięki możliwości obsługi pięciu języków programowania sterowników PLC, które zostały zdefiniowane w Normie  IEC 61131-3.

Najnowsza wersja Unity Pro v4.0 przyczynia się do zwiększenia produktywności programistów. Ulepszenia zastosowane w najnowszej wersji zapewniają wyższą wydajność, funkcjonalność oraz łatwość wymiany.

Ulepszenia obejmują:

– nowe funkcje dla wszystkich platform

— wsparcie dla Microsoft ® Windows Vista Business Edition

— konfiguracja synchronizacji czasu (NTP) na moduły Ethernet

– nowe funkcje PLC Modicon Quantum

— zarządzanie EtherNet/IP (140NOC77100), które przeszły testy zgodności ODVA, zarządzanie komunikacją z urządzeniami zgodnymi z protokołem CIP

– nowe funkcje Modicon M340 SAW

— zaawansowana konfiguracja nowego procesora M340 SAW

— Pulse Train Output (PTO) – moduł z zestawu bloków funkcyjnych do zarządzania modułami FrequencyGenerator, MoveVelocity, MoveAbsolute, MoveRelative, Homing i SetPosition

– nowe funkcje PLC Modicon Premium

— zarządzanie EtherNet/IP (TSXETC100), które przeszły testy zgodności ODVA, zarządzanie komunikacją z urządzeniami zgodnymi z protokołem CIP.

Unity Pro oparty jest na oprogramowaniu PL7 I Concept. Daje możliwość tworzenia łączy do dowolnego dokumentu bądź  narzędzia w trybie lokalnym albo  zdalnym, a to z kolei umożliwia wykonywanie testów diagnostycznych lub bazy danych w czasie rzeczywistym.