SIMATIC WinCC Flexible

Oprogramowanie WinCC Flexible

WinCC Flexible jest idealnym oprogramowaniem wizualizacyjnym (HMI) przeznaczonym dla aplikacji, w których konieczne jest monitorowanie oraz lokalne sterowanie – zarówno w produkcji, jak i automatyzacji procesu.

WinCC Flexible to najbardziej optymalne rozwiązanie programowe, które umożliwia oprogramowanie paneli operatorskich SIMATIC, począwszy od najmniejszych Mikro Paneli, a skończywszy na rozwiązaniach bazujących na komputerach PC. WinCC flexible RT oferuje podstawowe funkcje systemów SCADA, a więc obsługę, monitoring procesów i urządzeń z uwzględnieniem systemu alarmowania i logowania. Istnieje także możliwość rozbudowy systemu, dzięki instalacji dodatkowych pakietów. Warto również dodać, że projekty, które zostaną stworzone w WinCC flexible mogą być przesyłane na inne platformy HMI i uruchomione bez problemu – bez konieczności ich konwertowania.

WinCC flexible to wielojęzyczne oprogramowanie inżynierskie daje możliwość tworzenia projektów jednocześnie w  32 językach. 16 z nich można za pomocą jednego przycisku przełączać w trybie on-line.

WinCC flexible spełnia założenia spójności w konfiguracji, programowaniu, przechowywaniu danych oraz komunikacji. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie kosztów inżynierskich, jak i kosztów eksploatacji. Oprogramowanie to stwarza ponadto możliwość integracji modułami programowymi, takimi jak: SIMATIC Step 7, SIMATIC iMAP czy SIMOTION Scout, jak i kompatybilność projektów napisanych w ProTool.

Siemens oferuje kilka wersji SIMATIC WinCC Flexible, które zróżnicowane są nie tylko pod względem cenowym, ale również funkcjonalnym. Oprogramowanie to jest przystosowane w sposób optymalny do wymagań poszczególnych klas operatorskich urządzeń.

Niewątpliwą zaletą WiCC Flexible jest jego skalowalność. Dzięki temu – w zależności od potrzeb – można go uprościć bądź rozbudować. To z kolei sprawia, że oprogramowanie stanowi doskonałe rozwiązanie niskobudżetowe. Jeżeli istnieje potrzeba zastosowania większej ilości zmiennych, należy zastosować dodatkowe pakiety – w zależności od potrzeb. Funkcjonalność oprogramowania WinCC Flixbile można zwiększyć, poprzez zastosowanie skryptów Visual Basic.