Panele operatorskie PanelView Plus

Panele operatorskie PanelView Plus

Rodzina paneli operatorskich PaneView stopniowo wycofywana jest z produkcji. Ich miejsce bowiem powoli zajmuje rodzina PanelView Plus. Będą one idealnym rozwiązaniem do aplikacji interfejsu operatorskiego poziomu maszynowego w środowisku przemysłowym.

Panele operatorskie PanelView Plus zostały stworzone z myślą zagwarantowania optymalnego rozwoju systemu – jego wydajności oraz niezawodności.

W skład każdego panelu z rodziny PanelView Plus wchodzi osobny wyświetlacz (panel), procesor oraz moduł komunikacyjny. Panele są dostępne w rozmiarach o przekątnych paneli wynoszących od 4’’ (mono) do 15’’ (kolor).  Możliwe są wersje z klawiaturą, ekranem dotykowym bądź wersja combo – będąca połączeniem klawiatury i ekranu dotykowego.

Programowanie odbywa się za pomocą narzędzia RSView SE for Machine Edition. Dzięki temu wizualizacja na panelu operatorskim z rodziny PanelView Plus wygląda dokładnie tak samo, jak wizualizacja SCADA na komputerach.

Do najważniejszych właściwości paneli operatorskich PanelView Plus zalicza się:

– jasny wyświetlacz – kolorowa 18-bitowa grafika wysokiej rozdzielczości

– Recipe Plus – funkcja, która stwarza możliwość obsługi bardzo skomplikowanych ustawień konfiguracyjnych

– tworzenie logów danych historycznych, które mogą wyświetlać się jako trendy umożliwiające analizę danych

– dane można zarejestrować w pamięci wewnętrznej, na zewnętrznym nośniku CompactFlash albo na dysku współpracującego z panelem komputera; możliwa jest rejestracja do 3 000 000 wartości

– bogata animacja, która obejmuje zmianę koloru, położenia, rozmiaru obiektów graficznych – w zależności od wartości zmiennych.